Çalışma Saatleri Çalışma Saatleri: 09:00 - 22:00
  Destek Hattı
  DESTEK HATTI +90 242 844 33 33
  Destek Hattı
  WHATSAPP HATTI +90 532 636 45 88
  Kiralama Sözleşmesi Kiralama Sözleşmesi
  villakilavuzu

  VİLLA / APART KİRALAMA ŞARTLARI VE SÖZLEŞMESİ

   

  TARAFLAR VE AMAÇ 

  Bu sözleşme ; “VİLLAYI/APARTI” kiralayan (bundan böyle “MÜŞTERİ” olarak anılacaktır) ile “VİLLAYI/APARTI” kiraya veren (bundan böyle “VİLLA KILAVUZU” olarak anılacaktır) arasında başlangıç ve bitiş tarihleri önceden belirli bir süre için “VİLLAYI/APARTI” kiralanması amacı ile yapılmıştır. “www.villakilavuzu.com” internet sayfasında ilan edilen “Villalarımızdan/Apartlarımızdan” herhangi birine internet sayfamız üzerinden veya telefon yolu ile veya elektronik posta yolu ile rezervasyon yaptıran müşteri ve beraberindekiler aşağıdaki şartları peşinen kabul etmiş sayılırlar. Aşağıdaki şartların herhangi birine aykırı davranış, “VİLLA KILAVUZU” rezervasyonu tek taraflı olarak iptal etme, müşterinin Villayı/Apartı terk etmesini isteme, alınan kapora, depozito kira bedelini iade etmeme ve ödenmemiş olan kira bedellerinin tamamını talep etme hakkını verir. 

   

  REZERVASYON VE ÖDEME 

  Villalarımıza/Apartlarımıza internet sayfamızda bulunan rezervasyon formu veya SMS veya telefon yolu veya elektronik posta yolu ile ön rezervasyon yapılabilmektedir. VİLLA KILAVUZU, kiralamak istediğiniz Villa/Apart için kiralayacağınız tarihlerinizi belirttikten sonra, sizden gerekli ulaşım ve fatura bilgilerinizi alarak ön kiralama işlemini yapar. VİLLA KILAVUZU, ön kiralama yapıldıktan sonra villa/apart için toplam ödenecek ücretin %30’unu kapora ödemesi olarak almaktadır. Kapora, ön kiralama yapıldıktan sonra 1 (bir) iş günü içerisinde ödendiği taktirde villa/apart adınıza rezerve edilir. Ödemeniz gereken kapora tutarı ve banka hesap numaralarımız, ayrıca elektronik posta yolu ile veya SMS yolu ile veya telefon yolu ile tarafınıza bildirilecektir. Kapora 1 (bir) iş günü içinde Havale, EFT ve yine site üzerinden Kredi Kartı ile ödeme yapılmalıdır. Kaporanın teslim alındığından en geç 1 iş günü içerisinde tarafınıza yazılı olarak Villanın/Apartın kiralama onayı gönderilecektir. Bu onay belgesinin içerisinde toplam ücret, alınan kapora ve hangi tarihlerde Villa/Apart’ın adınıza kira edildiği ve yatırmış olduğunuz kaporanın günü saati bildirilmektedir. Kaporanın yatırılmaması durumunda VİLLA KILAVUZU, müşteriye bilgi vermeden ön rezervasyonu iptal etme ve villaya/aparta başka rezervasyon alma hakkını kullanabilecektir.
  Villanın/Apartın geriye kalan ücretini sözleşme yapıldıktan sonra veya Villa/Apart tesliminde (Villa/Apart’a giriş gününde) villa/apart sahibinin banka hesabına yatırmak şartı ile banka üzerinden resmi olarak alınır.
  MÜŞTERİ BU SÖZLEŞMEYİ ONAYLADIĞINDA VİLLA/APARTIN KİRASININ GERİ KALAN ÜCRETİNİ MAL SAHİBİNE BANKA ÜZERİNDEN YATIRACAĞINI TAAHHÜT ETMİŞ OLUR. 
  Yine VİLLA KILAVUZU, müşteriye kiralananı eşyalı olarak teslim edilmesi sebebiyle eşyaların kırık, dökük, hasar, kayıp, zayi vs. olmasına karşın 500 TL/10,000 TL hasar depozitosu almakta olup bu depozito Villa/Apart tesliminde, makbuz karşılığı peşin olarak (nakit) alınır. Hasar depozitosu müşterinin çıkışında demirbaşların sayımından sonra eksik olmaması durumunda müşteriye geri iade edilecektir.

   

  VİLLAYA/APARTA GİRİŞ ve ÇIKIŞ 

  Rezervasyon başlangıç günü villaya/aparta giriş saati, en erken 16:00’dır, en geç 21:00’dır. Müşteri; belirtilen saatler dışında villaya/aparta giriş yapamaz, belirtilen en geç giriş saatinden sonra gelmesi durumunda villaya/aparta bir gün sonra sabah VİLLA KILAVUZU ’nun mesai başlangıcında (09.00) giriş yapabilir. Müşterinin; belirtilen saatten önce veya belirtilen saatten sonra gelmesi durumunda villaya/aparta giriş yapamamasından kaynaklanan sorunlardan, gece konaklamasından, konaklama yeri bulamamasından vs. problemlerden VİLLA KILAVUZU kesinlikle sorumlu tutulamaz. Müşterinin geceyi geçireceği yeri kendi bulması ve konaklama ücretini kendi ödemesi gerekmektedir. VİLLA KILAVUZU bu gibi durumlardan sorumlu tutulamaz. Rezervasyon sonunda villadan/aparttan ayrılış saati tüm bölgelerimiz için, en geç sabah saat 10:00’dur. Sabah saat 10.00’da müşterinin villayı/apartı hiç boşaltmamasından veya geç boşaltmasından kaynaklanan problemlerden, zararlardan, mağduriyetten vs. tüm olumsuzluklardan müşteri birebir sorumludur ve bu olumsuzluklardan ortaya çıkabilecek VİLLA KILAVUZU’nun her türlü maddi zararlarını karşılayacaktır. Seyahat planlarının her iki tarafında mağdur olmaması için bu saatlere göre yapılmasını önemle hatırlatırız. Erken çıkış yapılmak istenmesi durumunda VİLLA KILAVUZU’na 24 saat önceden bilgi verilmesi gerekmektedir. Yoğunluk nedeni ile villa/apart kontrolü yapılamadan müşterinin villadan/aparttan çıkış yapması durumunda hasar depozitosu müşterinin bildireceği bir banka hesabına gönderilecektir, gönderim masrafları hasar depozitosunun içinden ödenecektir. Müşterinin kendi isteği ile villayı/apartı erken terk etmesi durumunda müşteriye konaklama ücreti için herhangi bir para iadesi yapılmayacaktır. 

   

  VİLLA/APART KAPASİTESİ 

  İnternet sayfamızdaki ilanlardan seçtiğiniz Villalarımıza/Apartlarımıza ilan sayfasında belirtilen kapasitenin üzerinde ya da rezervasyon yapılırken belirtilen kişi sayısının üzerinde misafir kesinlikle kabul edilmemektedir (Çocuklar ve bebekler de dahildir). Rezervasyon kesinleştikten sonra müşteri tarafından kişi sayısında bir değişiklik yapılmak istenirse, VİLLA KILAVUZU’na yazılı olarak başvurulacak ve villanın/apartın kapasite durumuna göre VİLLA KILAVUZU uygun gördüğü takdirde bu değişiklik onaylanabilecektir. VİLLA KILAVUZU, müşteriden ilave ücret talep edebilecektir. Villaya/Aparta giriş yapıldıktan sonra rezervasyon listesinde belirtilen misafirlerin dışında villaya/aparta misafir kesinlikle kabul edilmemektedir. Aksinin tespit edildiği durumlarda VİLLA KILAVUZU, misafirlerin villayı/apartı terk etmesini isteme, rezervasyonu tamamen iptal etme veya kiralama döneminin sona ermesini beklemeden villanın/apartın tamamen boşaltılmasını talep etme, ücretin tamamını ve ekstra ücret talep etme hakkına sahiptir. Villanın/apartın kiralanması aşamasında müşterinin beyanı doğrultusunda işlem yapılmakta olup müşteri vermiş olduğu bilgilerin doğru ve eksiksiz olduğunu, bu hususta doğacak tüm sorumlulukları kabul eder. 

   

  VİLLA/APART TEMİZLİĞİ ve BAKIMI ile EKSTRA GİDERLER 

  Haftalık, aylık villa/apart kiralama fiyatlarına giriş temizliği dahildir. 2 (iki) Hafta ve üzeri konaklamalarda haftalık temizlik ve havlu/çarşaf vs. değişimi fiyatlara dahildir. Bunun dışında talep edilecek her türlü temizlik ve havlu/çarşaf vs. değişimi ücrete tabidir. Her sabah erken saatlerde havuz ve bahçe bakımı yapılmakta olup kiralama süresince villadan herhangi bir teknik sorun yaşanırsa ev sahibi tarafından giderilecektir, VİLLA KILAVUZU bundan sorumlu değildir, sadece sorunun giderilmesine yardımcı olur. Tüm villaların/apartların havuz, bahçe ve diğer demirbaşlarının periyodik bakımlarının yapılabilmesi için görevli personelin villanın/apartın bahçesine ya da içine girmesi gerekmektedir. Bu hizmetlerin aksamadan yürütülebilmesi için müşteri, görevli personelin gerektiği durumlarda villaya/aparta girmesine müsaade etmelidir. Aksi, internet sitemizdeki villa/apart detay sayfasında belirtilmediği sürece elektrik, su, tüp gaz, havuz aydınlatması, internet bağlantısı ve klima kullanımı fiyatlara dahildir. Havuz aydınlatması, klima ve internet her villamızda/apartımızda standart olarak mevcut olmayabilir, bu nedenle kiraladığınız villanın/apartın özelliklerini villa/apart açıklama sayfamızdan dikkatlice okumanız tavsiye edilmektedir. 

   

  EVCİL HAYVAN ve SİGARA 

  Aksi belirtilmedikçe villalarımıza/apartlarımıza evcil hayvan kesinlikle kabul edilmemektedir.
  Villalarımızın/Apartlarımızın tamamının kapalı alanlarında sigara içilememektedir. 

   

  FİYATLAR 

  İnternet sayfamızda belirtilen villa/apart kiralama bedelleri günlük, haftalık, aylıktır. Kapora, banka hesaplarımıza havale yolu ile, EFT yolu ile, Kredi Kartı ödeme sistemi ile yapılabilmektedir. 

   

  REZERVASYON, ÖDEME, İPTAL VE İADE KOŞULLARI 

  Müşteri, seyahat başlamadan önce seyahatlerini iptal edebilir. Müşterinin iptal bildirisini VİLLA KILAVUZU’na yazılı olarak yapılması zorunlu olup yazılı yapılmayan bildirimler kabul edilemez. Telefon yolu ile konuşarak yapılan rezervasyon iptallerinin geçerliliği kesinlikle yoktur. Rezervasyon iptalleri, VİLLA KILAVUZU’nun eline, yazı ulaştığı andan itibaren geçerlidir. 
  İptal durumlarında VİLLA KILAVUZU, seyahatle ilgili olarak aldığı önlemlerin, masrafların ve villa/apart sahiplerinin mağduriyetinin giderilmesi adına seyahat anlaşmasında belirtilen hizmetlerin toplam bedelleri üzerinden müşteriden belirli oranda yüzdelerini alacaktır. Bu miktarlar aşağıdaki şekilde tespit edilmiştir.


  İPTAL KOŞULLARI

  Eğer Ön Ödeme (Kapora) Alınmışsa;
  a) Rezervasyon için ödenen %30'luk ön ödemenin (kaporanın) kesinlikle iadesi yoktur.

  b) Villaya/Aparta giriş tarihinize 30 gün ve daha az kalana kadar yapılan iptallerde ya da villaya/aparta hiç gelmeme durumunda müşteri, ödemenin %100'ünü ödemek zorundadır.

  Eğer toplam ödemenin tamamı alınmışsa;

  a) Villaya/Aparta giriş tarihinize 30 gün ve daha fazla kalana kadar yapılan iptallerde %30'luk ön ödeme (kapora) miktarı hesaplanır ve bu tutarın iadesi yoktur. Geri kalan tutar ise hesabınıza geri iade edilir.

  b) Villaya/Aparta giriş tarihinize 30 gün ve daha az kalana kadar yapılan iptallerde ya da villaya/aparta hiç gelmeme durumunda yapılmış olan ödemenin iadesi yoktur.Rezervasyon iptallerinde; eft, havale ya da kredi kartı ile yapılan ödemelerin iade işlemlerinden dolayı ortaya çıkan ve çıkacak olan, Villa KILAVUZU 'na, Türkiye Cumhuriyeti Devleti, banka veya bankaları tarafından yüklenecek olan maddi zarar, komisyon ücreti vs. gibi yükler müşteriye iade edilecek paranın içerisinden kesilir.

  Herhangi bir nedenle, villa/apart rezervasyonunun VİLLA KILAVUZU tarafından tek taraflı iptal edilmesi durumunda, bu durum en kısa zamanda müşteriye bildirilecektir. Eğer portföyümüzde aynı tarihlerde müsait, eşdeğer bir villa/apart varsa müşteriye önerilecektir. Müşterinin onaylamaması ve "mücbir sebepler" maddesine girmeyen durumlarda, alınan para müşteriye iade edilecektir. Villa KILAVUZU tarafından iptal edilen rezervasyonlardan doğacak zararlardan Villa KILAVUZU kesinlikle sorumlu değildir, sorumlu tutulamaz. Müşterinin önceden almış olduğu uçak bileti, otobüs bileti, kiralamış olduğu araba, tekne, transfer hizmeti vs. ayrıca otel ve pansiyon konaklama ücretleri vs. ödemiş olduğu her türlü detaydan, özel şirket veya devletten almış olduğu izinlerin yanması vs. tüm detaylardan Villa KILAVUZU kesinlikle sorumlu değildir, sorumlu tutulamaz. Villayı/Apartı kiralayan müşteri bunu göz önüne almayı kabul eder.

   

  HASAR DEPOZİTOSU 

  Her villanın/apartın özelliğine göre farklı miktarda bir hasar depozitosu müşteriden tahsil edilecektir. Bu depozito miktarı rezervasyon işlemi esnasında müşteriye gönderilen konfirmasyon belgesinde yazılı olarak yer alacaktır. Hasar depozitosu müşteriden, villaya/aparta giriş günü, makbuz karşılığı nakit olarak tahsil edilecek ve müşteri villadan/aparttan ayrılmadan önce yapılacak kontrolde, sağlam olarak teslim edilen villa/apart ile villanın/apartın demirbaşlarında bir hasar, eksik vs. yok ise nakit olarak iade edilecektir. Müşterinin sözleşmede belirtilenden erken bir saatte villadan/aparttan ayrılmak istemesi veya yoğunluk nedeni ile villa/apart çıkış kontrolünün yapılamaması durumunda, depozito müşteriden alınacak bir hesap numarasına gönderilecektir. Villada/Apartta oluşan hasar, alınan depozitoyu aşan miktarda ise müşteriden bu hasarı ödemesi istenecek, aksi durumlarda yasal yollara başvurulacaktır. 

   

  YÜZME HAVUZLARI 

  Villalarımızın/apartlarımızın Yüzme Havuzu ısıları; hava durumuna ve mevsimsel sıcaklığa göre değişkenlik gösterir, villayı/apartı kiralayan müşteri, havuzun soğuk olmasından dolayı havuza girememesinden ve bu yüzden havuzu kullanamamasından VİLLA KILAVUZU kesinlikle sorumlu tutamaz.

   

  ISITMALI HAVUZLAR

  Isıtmalı havuzlu villalarda havuz sıcaklığı maksimum 28 derecedir. Müşteri maksimum 28 derece sıcaklığı kabul etmiştir. Müşteri 28 derece üzrinde havuz sıcaklığı talep etmeyeceğini taahhüt etmiş ve ona göre rezervasyon yapmıştır. Havuz sıcaklığından oluşacak her hangi bir sorunda Villa Kılavuzu kesinlike sorumlu tutulamaz.

   

  SORUMLULUKLARIMIZ VE GARANTİ 

  VİLLA KILAVUZU; villanın/apartın belirlenen tarih ve saatte, temiz ve kullanıma hazır olarak müşteriye teslim edilmesinden sorumludur. Villaya/Aparta girişte, eğer bozuk, çalışmayan herhangi bir eşya ya da aksaklık varsa müşteri tarafından VİLLA KILAVUZU ‘na derhal bildirilmeli ve bu aksaklıkların giderilmesi talep edilmelidir. VİLLA KILAVUZU bu talebi villa/apart sahibine ya da ilgili şirkete bildirecek ve en geç 48 saat içinde bu aksaklığın giderilmesini sağlayacaktır. VİLLA KILAVUZU aksaklığın giderilmesinden sorumlu değildir, aksaklığın giderilmesine yardımcı olur. VİLLA KILAVUZU, zamanında bildirilmeyen aksaklıklardan sorumlu tutulamaz. VİLLA KILAVUZU, villa/apart sahibi ile müşteri arasında aracı durumundadır ve bu nedenle villada/apartta oluşabilecek aksaklıkların giderilmesinden villa/apart sahibi sorumludur. Bunun dışında ortaya çıkabilecek ve müşterilerin kendi sorumluluklarında olan hiçbir kaza, hastalık, yaralanma, havuzda boğulma, ölüm, hırsızlık vb. ve villada/apartta olabilecek yangın, hırsızlık vb. olaylardan ve kazalardan VİLLA KILAVUZU sorumlu tutulamaz. Bunun dışında, müşterinin villaya/aparta ulaşmasında, geri dönüşlerinde, tatil sırasında üçüncü şahıslardan/firmalardan alacakları gezi, alışveriş, yiyecek, içecek, eğlence, ulaşım, seyahat, rehberlik hizmetleri vb. gibi herhangi bir servisten doğacak sorunlardan VİLLA KILAVUZU kesinlikle sorumlu olmayacaktır. Müşteri, villadan/aparttan ayrıldıktan sonra, villada/apartta kaldığı süre içerisinde VİLLA KILAVUZU ‘na bildirmediği bir aksaklık ya da arıza nedeni ile alamadığı bir hizmet için herhangi bir hak ya da geri ödeme talep edemez. 

   

  FATURA - VERGİ 

  VİLLA KILAVUZU web sayfasında yayımlanan hiç bir villa, ya da hiç bir apart VİLLA KILAVUZU’na ait değildir. Her villanın/apartın sahipleri farklı farklı kişilerdir, şahıslardır, kurumlardır veya şirketlerdir. VİLLA KILAVUZU, kişilerin, şahısların, kurumların, şirketlerin, villalarını/apartlarını müşteriye kiralamak için aracıdır (komisyoncudur), bu nedenle VİLLA KILAVUZU, sadece aracılık (komisyonculuk) faturası keser. Yani müşterinin ödediği ücretin içerisinden, belirli bir aracılık (komisyonculuk) kârı kazanır ve bu kâra fatura keser. Diğer geri kalan kâr villa/apart sahibinin kârı olduğundan dolayı, geri kalanına fatura kesmez. Villa/apart sahibi, yıl sonunda devlete, kira geliri beyannamesi adı altında vergisini öder. VİLLA KILAVUZU, sadece kendi kazandığı kâra karşılık fatura kesmekle yükümlüdür, üçüncü şahısların, kurumların, kişilerin, şirketlerin kazandığı kâr için fatura kesmez, bundan kesinlikle sorumlu değildir, sorumlu tutulamaz. 

   

  MÜŞTERİLERİN SORUMLULUKLARI 

  Müşteriler villayı/apartı, havuzu, bahçe mobilyalarını, villada/apartta kendilerine çalışır ve sağlam durumda teslim edilen tüm elektrikli ve elektronik eşyalar ile diğer mobilyaları temiz kullanmakla yükümlüdür. Müşteriler kendilerine temiz teslim edilen tüm mutfak eşyalarını aynı şekilde temiz bırakmak zorundadır. Villada/Apartta çıkış günü tüm çöpler atılmış ve bulaşıklar yıkanmış şekilde villa/apart teslim edilmelidir. Aksi durumlarda ve villanın/apartın makul ölçülerin üzerinde kirli bırakıldığı durumlarda VİLLA KILAVUZU bir temizlik ücreti tutarı hasar depozitosundan tahsil edecektir. 

  Villada/Apartta oluşan herhangi bir hasar durumunda, müşteriler VİLLA KILAVUZU’nu haberdar etmekle yükümlüdür. Müşterilerin konakladıkları süre içinde villaya/aparta verecekleri her türlü hasar ve kaybettikleri her türlü eşyanın bedeli eğer hasar depozitosu alınmışsa bu depozitodan düşülecek, hasar depozitosunu aşan hasar durumlarında ise müşteriden nakit olarak ödemesi talep edilecektir. 

  Ayrıca müşteri ve beraberindekiler toplumsal ve ahlaki kurallara uymaya, çevreyi rahatsız edecek şekilde gürültü yapmamaya, yüksek sesle müzik dinlememeye, ülkemiz kanunlarınca yasaklanan ve suç teşkil eden davranışlarda bulunmamaya özen göstermelidirler. Bu gibi nedenlerle müşteri ve beraberindekiler hakkında VİLLA KILAVUZU ‘na bir şikayet ulaşması durumunda VİLLA KILAVUZU müşteriden rezervasyon süresi dolmadan villayı/apartı boşaltmasını isteme hakkına sahiptir. 

  Web sayfasında belirtilen ve muhafazakar (havuzu dışarıdan görünmeyen villalar) olarak tanımlanan villalarda konaklama yapacak olan müşterilerimizin, yüzde yüz, görünmemezlik garantisini VİLLA KILAVUZU vermez. Görünmemezlik konusunda, müşteriler kendi mahremiyetlerini kendileri sağlamak durumundadır. Bu gibi problemlerde VİLLA KILAVUZU sorumluluk kabul etmez. VİLLA KILAVUZU, bu gibi problemlerden kesinlikle sorumlu tutulamaz. 

  Ayrıca, yeni yasa gereği giriş sırasında kimlik bilgileri alınıp KBS (Kimlik Bildirim Sistemi) veritabanına girilen kişilerin haricinde konaklayan kişi/kişiler hakkında yasal işlem yapılabileceğini, kanunen suç teşkil ettiğini VİLLA KILAVUZU giriş esnasında yaptığı sözleşme ile kiracıya bildirmektedir. Eksik ya da yanlış kimlik bildirimi yüzünden veya kimlik bilgisi sözleşmede yer almadan konaklama yapanlar ile ilgili oluşabilecek para cezasını müşteri ödemekle yükümlüdür. Müşteri, bu sözleşmeyi imzaladığında bu şartları kabul ve taahhüt eder.

  Tatil konutu ön rezervasyon aşamasında müşterinin beyanı doğrultusunda işlemler yapılmaktadır. Müşteri vermiş olduğu bilgilerin doğru ve eksiksiz olduğunu kabul ve taahhüt  eder. Müşterinin vermiş olduğu eksik ya da yanlış bilgilerden kaynaklanan sorunlardan VİLLA KILAVUZU sorumlu değildir.

   

   

  MÜCBİR SEBEPLER 

  Mücbir sebepler kapsamına giren durumlarda VİLLA KILAVUZU hiçbir yasal sorumluluk altına girmeden bu sözleşmeyi tek taraflı olarak fesh edebilir. Bölgedeki ya da ülkedeki savaş, savaş tehdidi, ayaklanma, grevler, doğal afetler, yangınlar, terörist faaliyetleri, salgın hastalıklar, ulaşımda meydana gelebilecek teknik sorunlar, VİLLA KILAVUZU ‘nun engellemesi mümkün olmayan, belediyelerce ya da kamu kurumlarınca yapılan üstyapı ve altyapı çalışmaları, devlet yetkililerinin bölgedeki yasaklamaları ve ön görülmesi mümkün olmayan ve kontrolümüz dışında gelişen tüm olaylar mücbir sebep kapsamında değerlendirilecektir. 

   

  ŞİKAYETLER 

  Müşteriler villada/apartta kaldıkları süre içerisindeki şikayetlerini hemen VİLLA KILAVUZU’na bildireceklerdir. Şikayet konusu durum, VİLLA KILAVUZU görevlilerince incelenecek ve gereken tedbirler derhal alınacaktır. Konaklama süresinde bildirilmeyen, konaklama bittikten ve villadan/aparttan ayrıldıktan sonra yapılacak şikayetlerden VİLLA KILAVUZU kesinlikle sorumlu tutulamayacaktır. 

   

  GÜVENLİK VE GİZLİLİK POLİTİKASI 

  VİLLA KILAVUZU, işbu Gizlilik Politikası ve Kullanım Sözleşmesi'nde tanımlı olan haller haricinde kişisel bilgileri herhangi bir şirkete veya üçüncü kişilere açıklamayacaktır. VİLLA KILAVUZU hiç bir zaman ziyaretçilerin, kayıtlı kullanıcıların ve ortakların kişisel bilgilerini üçüncü şahıslara satmamaktadır. Kişisel bilgiler; adı soyadı, adresi, telefon numarası, e-posta adresi gibi kullanıcıyı tanımlamaya yönelik her türlü bilgiyi ifade etmektedir. VİLLA KILAVUZU, kişisel bilgileri kendi bünyesinde kullanıcı profili belirlemek ve istatistiksel çalışmalar yapmak amacıyla kullanabilecek ve sadece bu çalışmaların yapılması amacıyla üçüncü kişiler ile paylaşabilecektir. VİLLA KILAVUZU, kişisel bilgileri kesinlikle özel ve gizli tutmayı, bunu bir sır saklama yükümlülüğü olarak addetmeyi, gizliliğin sağlanması ve sürdürülmesi, gizli bilginin tamamının veya herhangi bir kısmının kamu alanına girmesini veya yetkisiz kullanımını veya üçüncü bir kişiye ifşasını önlemek için gerekli tedbirleri almayı ve gerekli özeni göstermeyi taahhüt etmektedir. VİLLA KILAVUZU’nun gerekli bilgi güvenliği önlemlerini almasına karşın, “www.villakilavuzu.com” sitesine ve sisteme yapılan saldırılar sonucunda gizli bilgilerin zarar görmesi veya üçüncü kişilerin eline geçmesi durumunda, VİLLA KILAVUZU’nun herhangi bir sorumluluğu olmayacaktır. www.villakilavuzu.com sitesi dahilinde başka sitelere link verebilir. www.villakilavuzu.com, link vasıtasıyla erişilen sitelerin gizlilik uygulamaları ve içeriklerine yönelik herhangi bir sorumluluk taşımamaktadır. www.villakilavuzu.com, gerektiğinde kullanıcıların IP adreslerini tespit etmekte ve bunu kullanmaktadır. IP adresleri, kullanıcıları genel bir şekilde tanımlamak ve kapsamlı demografik bilgi toplamak amacıyla da kullanılabilir. 

   

  DİĞER ÖNEMLİ BİLGİLER 

  1) Villaya/Aparta giden yolların bozuk olması, yokuş yukarı olması, stabilize olması, ıslak zemin olması vs. gibi, VİLLA KILAVUZU’nın önüne geçemediği durumlarda VİLLA KILAVUZU kesinlikle sorumlu tutulamaz.

  2) Villaya/Aparta ulaşım esnasında oluşabilecek kaza vs. kısacası her türlü olumsuzluktan VİLLA KILAVUZU kesinlikle sorumlu tutulamaz.

  3) Bazı villaların inşaasında kullanılan, farklı malzemeler (sedir ağacı, çam ağacı, bazı plastik ürünler, bahçede veya villanın içinde bulunan her türlü bitki vs.) müşteriyi sağlıksal yönden veya psikolojik yönden rahatsız etmesi durumunda, bu olaydan VİLLA KILAVUZU kesinlikle sorumlu tutulamaz.

  4) Tüm Villalarımızda/Apartlarımızda konaklayacak olan müşterilere özel araç lazım olacaktır. Müşterinin villaya/aparta ulaşımı kendi sorumluluğundadır. VİLLA KILAVUZU kesinlikle sorumlu tutulamaz.

  5) Villa veya apart kiralamış olan müşteri, kiralamış olduğu villanın veya apartın coğrafi konumundan dolayı hoşnutsuz kalması durumundan VİLLA KILAVUZU sorumlu tutulamaz. VİLLA KILAVUZU, villanın/apartın konumunu Google Harita üzerinden, yaklaşık olarak işaretlemiştir.

  6) Villaya/Aparta ulaşım esnasında, özel veya kiralamış olduğunuz aracın zarar görmesinden VİLLA KILAVUZU sorumlu tutulamaz.

  7) Villayı/Apartı kiralamış olan müşterinin aracının (motor, otomobil vs.) altının yere yakın olması, aracın motor gücünün zayıf olması, müşterinin; otomobil, motor vs. kullanmadaki acemiliği ve buna bağlı olarak villaya/aparta ulaşamaması sebebiyle ortaya çıkabilecek her türlü olumsuzluk müşterinin kendi sorumluluğundadır. Bu gibi veya buna benzer sorunlardan VİLLA KILAVUZU kesinlikle sorumlu tutulamaz.

  8) Villa/Apart hakkındaki “www.villakilavuzu.com” detay sayfasında belirtilen "uzaklık tablosu" yaklaşık olarak yazılmıştır. Mesafeler tam net olarak belirtilmemiştir. Ufak tefek yanılmalar olabilir. Villayı/Apartı kiralayan müşteri bunu göz önüne almayı kabul eder.

  9) Villa/Apart hakkındaki “www.villakilavuzu.com” detay sayfasında "uzaklık tablosu" nda belirtilen mesafeler, en yakın restoran, en yakın plaj, en yakın merkez, en yakın otogar ve en yakın havaalanı göz önünde bulundurularak yazılmıştır. Belirtilen restoran veya market kapanmış ise VİLLA KILAVUZU sorumluluk kabul etmez.

  10) Villada/Apartta bulunan havuzda oluşacak boğulma, düşme, ayak kırılması, kol kırılması gibi oluşacak tüm kazalardan VİLLA KILAVUZU sorumlu tutulamaz.

  11) Villaların tamamında yaklaşık 160 litrelik güneş enerjisi ile ısınan sıcak su tankı bulunmaktadır. Müşterinin, adil kullanımın dışında aşırı sıcak su tüketiminden dolayı sıcak suyun kalmamasından kaynaklanan problemlerden müşteri birebir sorumludur, VİLLA KILAVUZU bu durumdan kaynaklanan problemlerden kesinlikle sorumlu tutulamaz.

  12) Villalarımızın/apartlarımızın hiç birisinde yiyecek, içecek, herhangi bir gıda ürünü vs. bulunmamaktadır. Hiç bir villada/apartta kahvaltı, öğlen yemeği, akşam yemeği, açık büfe vb. gibi hizmetlerin hiç birisi yoktur. Bu ürünlerin temin edilmesi müşterinin kendi sorumluluğundadır. VİLLA KILAVUZU bu gibi durumlardan sorumlu tutulamaz.

  13) Villalarda/Apartlarda veya yolda, Cep Telefonu sinyalinin hiç alınmaması, az alınması veya cep telefonundan internetin çekmemesi gibi durumlardan VİLLA KILAVUZU kesinlikle sorumlu tutulamaz. GSM operatörünüzü arayıp, gideceğiniz bölgede GSM sinyali durumu hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz. 

  14) Kredi kartı ile veya mail order ile veya EFT veya havale veya vb. şeklinde ödeme yapsanız dahi, size "onay maili" ve "konfirmasyon belgesi" gelmeden, kesinlikle, uçak bileti, otobüs bileti, vs. satın almayınız. Para ödemesini VİLLA KILAVUZU’na yapsanız bile size "onay maili" ve "konfirmasyon belgesi" gelmediği taktirde villayı/apartı kesinlikle kiralamış sayılmazsınız. Müşterinin aceleci davrandığı bu ve buna benzer durumlardan ortaya çıkabilecek maddi ve manevi zararlardan VİLLA KILAVUZU kesinlikle sorumlu tutulamaz. 

  15) Villada/Apartta oluşacak müşterinin sebep olduğu tüm kazalar ve olaylardan yangın, elektrik kaçağı, tüp kaçağı ve bunun sonucunda oluşacak ölüm ve kazalardan, internet sağlayıcısından (Türk Telekom vs.) kaynaklanan telefon ve internet kesilmesi, Elektrik Şirketinden kaynaklanan elektrik kesilmesinden, Su Şirketinden kaynaklanan su kesilmesinden VİLLA KILAVUZU sorumlu tutulamaz. 

  16) Web sitemizde belirtmiş olduğumuz Villalar/Apartlar birebir aynısı olup, sitede göründüğü gibi olmadığını, sitede daha iyi göründüğünü, sitede daha büyük veya daha küçük olduğu vb. gibi bahaneler asla kabul edilemez ve bunlardan VİLLA KILAVUZU sorumlu tutulamaz.

  17) Olumlu veya olumsuz doğa olaylarından/koşullarından ve olumlu veya olumsuz hava durumundan/koşullarından oluşabilecek her türlü olumsuzluktan VİLLA KILAVUZU sorumlu tutulamaz. 

  18) Müşteriyi; arı, akrep, böcek, yılan sokması, kedi, köpek ısırması ve vb. olaylardan dolayı VİLLA KILAVUZU sorumlu tutulamaz.

  19) Havuzu dışarıdan görünmeyen villa diye tabir edilen muhafazakar villaları tercih etmek isteyen müşteri, villanın detay sayfasında; “bu villa muhafazakar ailelere uygundur”, “havuzu dışarıdan görünmez”, “tesettürlü bayanlar tercih edebilir” vb. ibareler yok ise o villa muhafazakar bir villa değildir. Bu gibi ibareler olmayan villayı kiralayıp, villaya geldiği zaman “bu villa muhafazakar bir villa değil” deyip VİLLA KILAVUZU’na suçlamasından, VİLLA KILAVUZU kesinlikle sorumlu değildir. Villayı kiralayacak olan müşterinin tüm detayları dikkatli bir şekilde okumasını tavsiye ederiz. 

  20) Villanın/Apartın içerisine veya havuz bahçesi veya havuz terasına, herhangi bir gıda maddesinden dolayı veya çöpünüzden dolayı karınca veya böcek vb. veya değişik hayvan toplanmasından müşteri birebir sorumludur, bu durumdan VİLLA KILAVUZU sorumlu tutulamaz.

  21) Villanın/apartın yüzme havuzundan veya duşundan gelen sudan meydana gelebilecek her türlü hastalıktan, klor alerjisinden vs. kimyasal alerjiden, VİLLA KILAVUZU kesinlikle sorumlu tutulamaz. Sağlıksal veya vücut hassaslığı olan kişilerin havuza girmemesini tavsiye ederiz. 

  22) Kiralanan villa/apart çevresinde her türlü büyükbaş, küçükbaş, tavuk, keklik, vs. hayvancılık yapılabilmektedir, kiralanan villanın/apartın bahçesinde veya komşu evlerin/villaların/apartların bahçelerinde her türlü gübre kullanılabilmektedir, bu ve bu gibi olaylardan kaynaklanabilecek rahatsız edici hayvan sesleri ve kötü kokulardan VİLLA KILAVUZU kesinlikle sorumlu değildir, sorumlu tutulamaz. 

  23) Cenaze, ölüm, savaş, sağlık problemi, kaza veya kamu personeli veya özel şirket personelinin izin iptali vb. durumlarda tüm kiralama şartları harfiyen geçerli olup iptal durumu kesinlikle söz konusu değildir.


  Müşteri, yukarıda belirtmiş olduğumuz tüm koşulları kabul etmiş olup, bu ve vb. bahaneleri üreterek kira sözleşmesini fesih çabasına girmesi takdirinde VİLLA KILAVUZU sözleşmeyi tek başına fesih etme hakkını ve sözleşme bedeli talep etme hakkını kullanabilir. 

   

  İHTİLAFLAR 

  Bu sözleşmenin kapsamına giren konularla ilgili ortaya çıkabilecek her türlü anlaşmazlıklarda Kaş İcra Daireleri ve Mahkemeleri yetkilidir. VİLLALARIMIZDAN/APARTLARIMIZDAN HERHANGİ BİRİNE REZERVASYON YAPTIRAN MÜŞTERİLER YUKARIDAKİ ŞARTLARIN TAMAMINI KABUL ETMİŞ SAYILIRLAR. BU ŞARTLARIN HERHANGİ BİRİNE AYKIRI DAVRANIŞ " VİLLA KILAVUZU " NA REZERVASYONLARI TEK TARAFLI İPTAL ETME, GERİ ÖDEME YAPMAMA VE ÜCRETİN TAMAMINI TALEP ETME HAKKI VERİR.


  Çınar Gurup Turizm Emlak İnşaat Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi
  Kalkan Mahallesi Şehitler Caddesi No:14/12 Kaş/Antalya
  V.D: Kaş Mal Müdürlüğü
  V.N: 251 041 41 43
  Tel: 0242 844 33 33
  Gsm: 0532 636 45 88
  Mail: [email protected]
  Wep: www.villakilavuzu.com

   

  Hemen Ara!
  WHATSAPP DESTEK
  Müşteri Temsilcileri
  REZERVASYON OLUŞTUR
  Tarihler Müsait
  Giriş Saati : Çıkış Tarihi:
  Konaklama Süreniz :
  Konaklama Tutarı :
  Elektrik Ücreti :
  Temizlik Ücreti :
  Toplam Tutar :
  Ön Ödeme :
  Girişte Kalan Ödeme
  UYGUNLUK TAKVİMİ
  Müsait
  Dolu
  Ödeme Bekliyor
  Giriş-Çıkış